Początek z „Przyjaciółkami”

W dniu 09.09.2010 roku projekcją filmu „Przyjaciółki” zainaugurowano II Słupecką Grę Miejską. W budynku  Miejskiego Domu Kultury w Słupcy zagościła młodzież z 4 szkół gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalnych.Wraz ze swoimi opiekunami zjawili się niepewni tego, co ta gra przyniesie.Na początku koordynatorka Gry ze strony Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy Anna Basińska rozdała opiekunom poszczególnych grup ankiety dla zawodników. Zapytano w nich o znajomość miasta i jego historii.Po wypełnieniu ankiety widzowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli film (tym bardziej, że spodziewać się należy nawiązania do treści filmu w trakcie gry terenowej).
Po zakończeniu projekcji koordynatorka ZSE przedstawiła założenia II Słupeckiej Gry Miejskiej informując równocześnie, iż realizacja projektu jest możliwa  dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Uczestnicy projektu dowiedzieli się ,że pierwsze zadanie już czeka na nich w internecie, zapoznali się także z terminarzem kolejnych spotkań-warsztatów i gry terenowej.
Opiekunowie poszczególnych grup (głównie gimnazjalnych) z pewną rezerwą podchodzą do gry obawiając się, że ich uczniowie nie poradzą sobie z zadaniami, w których należy wykazać się znajomością Słupcy. Chcemy jednak uspokoić ich, że naszym celem jest zainteresowanie młodzieży historią miasta i jego walorami, a nie wywoływanie  strachu. Chcielibyśmy, by po skończonej Grze zawodnicy mogli z dumą powiedzieć „to jest moje miasto” i z radością opowiedzieć o swoim tego miasta poznawaniu.
Życzymy wszystkim udanej zabawy!

Zespół II Słupeckiej Gry Miejskiej

Uczestnicy projektu podczas seansu (fot. K. Rybicka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>