Etap internetowy

Etap internetowy poprzedzał właściwą grę miejską, która została rozegrana na ulicach Słupcy. W internecie, na stronie www.slupeckagramiejska.blox.pl ogłoszono 2 zadania: Herb Słupcy oraz Stare Pocztówki. Za poprawne wykonanie zadań drużyny mogły wygrać odjęcie określonej liczby minut od uzyskanego przez daną drużynę czasu w terenowym etapie gry. Łącznie można było uzyskać -20 minut.


Zadanie 1 – Herb Słupcy
Na fotografiach przedstawiono 10 miejsc w mieście, gdzie występuje herb Słupcy. Należy określić, możliwie jak najdokładniej (ulica, budynek itp.), gdzie znajduje się dany herb.

Fotografia nr 1

Fotografia nr 2

Fotografia nr 3

Fotografia nr 4

Fotografia nr 5

Fotografia nr 6

Fotografia nr 7

Fotografia nr 8

Fotografia nr 9

Fotografia nr 10

Poprawne odpowiedzi: pdf


Zadanie 2 – Stare Pocztówki
Poniżej zamieszczono 10 archiwalnych pocztówek ze zdjęciami przedstawiającymi budynki na terenie Słupcy. Należy je dopasować do obiektów zaznaczonych na mapie Google. Uwaga! Na mapie zaznaczono dodatkowo 10  fałszywych miejsc, które nie pasują do żadnej pocztówki.
Archiwalne pocztówki wykorzystane w zadaniu pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Słupcy. Dziękujemy za ich udostępnienie!

Pocztówka A:

Pocztówka B (dawna apteka):

Pocztówka C (dawna komora celna):

Pocztówka D (dawne starostwo powiatowe, po roku 1914):

Pocztówka E (Deutches Haus):

Pocztówka F (lata 30. XX wieku):

Pocztówka G (lata 20. XX wieku):

Pocztówka H (dawny Dom Parkowego):

Pocztówka I (ok. 1915 r.):

Poprawne odpowiedzi: pdf


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>