Zadanie radiowe

Na antenie Radia Planeta FM Słupca przed rozpoczęciem etapu terenowego prezentowano nagrania muzyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z tymi nagraniami. Później, w trakcie etapu terenowego, jedno z zadań zostało rozegrane w słupeckiej szkole muzycznej. Poszczególne drużyny wysłuchiwały nagrań, prezentowanych już wcześniej w radiu. Aby przejść dalej, należało rozpoznać tytuły i kompozytorów 7 utworów (Uwaga! Nie trzeba było znać wykonawców):

Anna Komin (fortepian) Fryderyk Chopin – Polonez cis-moll
Łukasz Kuropaczewski (gitara) Fernando Sol – Walc op.17 nr2
Kinga Mikołajczak (fortepian) Fryderyk Chopin – Fantazja Impromptus cis-moll
Kwartet gitarowy Aram Chaczaturian – Taniec z szablami
Zespół kameralny Antoni Dvorak – Humoreska
Karolina Piasecka (skrzypce) Jan Sebastian Bach – Siciliana
Kwartet gitarowy Scott Joplin – The Enterteiner

Zadanie muzyczne zaprezentowane na antenie Radia Planeta.fm Słupca przez Katarzynę Maciochę: mp3 (przepraszamy za złą jakość dźwięku!).

Poza zadaniem muzycznym na antenie Radia Planeta FM Słupca zachęcano uczestników do zdobycia informacji o tym, kto mieszkał kiedyś w obecnej, pięknie odremontowanej siedzibie PKO w Słupcy (ul. Poznańska). Tablica umieszczona na budynku informuje, że był to kiedyś dom niejakiego Bronisława Gutowskiego – założyciela i pierwszego prezesa Straży Ogniowej w Słupcy. Ta niepozorna informacja okazała się bardzo przydatna w czasie rozgrywania etapu terenowego, gdy uczestnicy w trakcie gry docierali do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>